Блог

Автономний будинок: основні принципи будівництва

nazar 15 Січня 0 Comments

Технологія і конструктив будинку, незалежного від зовнішніх електричних і газових мереж.

Постійне зростання цін на енергоносії, дорожнеча або неможливість підключення до централізованих газових і електричних мереж змушує заміських жителів шукати способи вирішення цих проблем. Одним з варіантів стає будівництво автономного будинку. Практика показує, що рішення задачі по зведенню автономного котеджу вимагає комплексного підходу.

Основні моменти, які варто знати, якщо прийшло рішення будувати будинок саме такого класу:

  • Що таке автономний будинок.
  • Для чого йому необхідно додаткове утеплення.
  • Які інженерні рішення найчастіше застосовуються в автономному будинку.

Особливості зведення автономного будинку.

Будь-яке будівництво заміського будинку слід починати з проекту, а проекту зазвичай передує ідея і бажання мати котедж з певним набором якостей. Одна з ключових вимог, якій повинен відповідати заміський будинок – це комфортні умови проживання. Тепло, світло, вода – базові компоненти нормального життя на своїй «землі». Виключивши один з них, наприклад, втрата опалення взимку або електрики, ми переходимо в режим екстремальних умов проживання.

Тому будь-яка людина, яка вирішила побудувати будинок, в першу чергу повинна дізнатися, чи є на ділянці або передбачаються в майбутньому, всі необхідні комунікації. Воду можна добути самостійно – пробуривши свердловину чи викопавши колодязь, але без постійного джерела електроенергії і тепла сучасний будинок перетворюється в холодну коробку.

Не працюють циркуляційні насоси, з крану не тече вода, зупиняється система опалення (залишимо за рамками цієї статті так звану гравітаційну систему, з природною циркуляцією теплоносія), не працюють телевізор, комп’ютери, освітлення та інші побутові прилади.

Практика показує, що не завжди є можливість підключити котедж до централізованої електромережі і провести магістральний газ. Причини – висока ціна на підключення, відсутність достатньої електричної потужності, тощо. З’являється думка – піти в «автономку», тобто побудувати будинок, що не залежить від постачальників енергоносіїв.

Leave A Comment
Your email address will not be published. Required fields are marked *