Блог

Альпійське шале

nazar 22 Червня 0 Comments

Фондю, яке подають в ресторанах в якості вишуканого блюда, почали готувати свого часу альпійські пастухи, намагаючись пристосувати той мізерний набір продуктів, що у них був. Точно так само естетика шале, хоча й асоціюється у багатьох з розкішними курортами в горах, народилася з суворою життєвої необхідності.

Перші шале служили будинком не тільки для людей, але й для худоби. З часом тварин переселили в окремі «апартаменти», але на площі шале це не відбилося – звичка зводити просторі споруди залишилася.

Справжня популярність «альпійського» способу життя припала на початок ХХ століття, саме на той період, коли людство змогло дозволити собі масово відпочивати. Розвиток технологій, винахід швидкого транспорту, підвищення рівня життя і небачений раніше комфорт – все це і багато іншого сприяло зростанню індустрії туризму. У пошуках нових відчуттів мандрівники всього світу кинулися в самі різні куточки планети, і Альпи не стали винятком.

Однак крутими гірськими спусками, натуральним господарством і лісовими хатинками забезпечених і розпещених гостей надовго не втримаєш. Тоді власники альпійських угідь прийняли рішення провести повну реконструкцію гірського «житлового фонду» та на основі найстаріших традицій створити нове, сучасне та комфортне житло.

Традиційні альпійські шале будувалися виключно з натуральних матеріалів, які удосталь присутні в гірській місцевості, – каменю та дерева.

Для першого поверху частіше вибирали камінь, а от другий і третій рівні будували з дерева (будинки-шале були переважно триповерховими). У всіх випадках споруду вінчала мансарда з похилою покрівлею і сильно виступаючим козирком.

Є пояснення і характерному кольору дерев’яної обробки альпійських будиночків: під тиском стихій дерев’яні балки і всередині, і зовні набували шоколадно-чорні глибокі і насичені відтінки.

Бажаючи надати ошатний вигляд свого житла, власники нерідко штукатурили і покривали вапном кам’яні фрагменти будівлі, проте такого клопоту і витрат удостоювався лише фасад, який завжди «дивився» зі схилу на долину.

Часто декорували шале і розписом: білі химерні візерунки, які з року в рік доводилося писати заново, прикрашали суворі й похмурі балки, які оперізуюють будинок в горах – взимку потопають в білосніжних заметах, а влітку контрастують із зеленими галявинами.

Не можна не згадати вертикальне озеленення: вазони на перилах терас і балконів стали ще одним неодмінним атрибутом шале.

Leave A Comment
Your email address will not be published. Required fields are marked *