Гідроізоляція фундаментів
nazar 26 Червня 0 CommentsПідземна частина будинку, що примикає до ґрунту, зазнає впливу ґрунтових вод та капілярного підсосу. Для захисту фундаменту від наслідків впливу, необхідно виконати вертикальну та горизонтальну гідроізоляцію фундаменту. Для цього використовують різні типи гідроізоляцій (обмазочну, рулонну, проникну, інєктивну) чи використовують бетон із гідрофобними добавками. Оскільки будинки проектуються в різних місцях, кожна земельна ділянка має свої особливості.
У проекти будинків закладається гідроізоляція фундаментів, на яку діють різні фактори:
– тип ґрунту;
– рівень ґрунтових вод;
– характер рельєфу;
– наявність / відсутність підвального чи цокольного поверху.
Згідно гідротехнічних умов ґрунти поділяються на:
– водопроникні;
– водонепроникні.
Слід зазначити, що типові проекти котеджів та проекти будинків уже мають закладені у собі певні конструктивні та технологічні моменти по гідроізоляції. Зокрема, важливу роль відіграє розміщення підлог підвалів: вище чи нижче рівня ґрунтових вод, оскільки виникає ризик його затоплення. Також підземні частини будівель піддаються впливу атмосферних опадів, які проходять у водопроникні шари ґрунту. Для захисту будівлі від впливу атмосферних вод, виконують по периметру відмостку.
У водопроникних ґрунтах дощова та тала вода швидко просочується в глибші шари ґрунтів і виникає небезпека капілярного підсосу. Така волога в ґрунті може капілярним шляхом підніматись по конструкції на висоту до 1,0 м вище рівня вод.
Зазвичай для відсіканні води і недопущення зволоження фундаментів та підземних частин будівлі використовують вертикальну та горизонтальну гідроізоляцію, яка також має бути «прописана» на етапі «проекти будинків».
Горизонтальна гідроізоляція – класичне рішення це два шари толю по бітумній мастиці та приклеєні нею до фундаменту. Сучасне рішення – гідроізоляційна плівка-мембрана. Вона монтується поверх оголовку фундаментів (фундаментних стін), вище проектованого рівня землі мінімум на 20 см. Перед укладанням плівки мембрани поверх фундаментів необхідно вирівняти ц/п розчином.
Якщо ґрунт не дуже вологий, та підошва фундаментів запроектована вище рівня ґрунтових вод – виконується горизонтальна гідроізоляція, яка виконується в двох місцях: перший раз – безпосередньо по фундаментній стрічці, а другий – на висоті 20-40 см над Р.З., але нижче перекриття над цоколем чи підвалом.
Коли робляться проекти будинків, варто застосовувати вертикальну гідроізоляцію (при вологих ґрунтах). Зазвичай це 2 шари євроізолу по бітумній мастиці, що укладаються по зовнішній частині фундаментної стіни, така конструкція далі утеплюється по периметру ЕППС та захищається геомембраною (за необхідністю).
Як альтернативний варіант можливо запропонувати використання гідрофобного бетону, що дозволяє зменшити працезатратність робіт не підвищуючи кошторисної вартості виконання робіт нижче нульового циклу.
Якщо гідрогеологічні умови вимагають виконання дренажу території біля проектованого об’єкту, для цього використовується багатошарова ізоляція із профільоної мембрани та геотекстилю.
Leave A Comment
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.